I PORED DOBRIH IGARA Košarkaši BiH se porazom od Litvanije oprostili od EP

Košarkaši Litvanije će u osmini finala igrati protiv Španije, koja je osvojila prvo mjesto u grupi A. BiH je peta i završila je takmičenje.

Košarkaška reprezentacija Litvanije pobijedila je danas selekciju Bosne i Hercegovine 87:70 (28:28, 28:14, 19:17, 12:11) u meču posqednjeg, petog kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Kelnu.

Litvanija je zabilježila drugu pobjedu na EP i na kraju je osvojila četvrto mjesto u grupi B. Košarkaši Litvanije će u osmini finala igrati protiv Španije, koja je osvojila prvo mjesto u grupi A. BiH je peta i završila je takmičenje na EP.

Najefikasniji u selekciji Litvanije bio je Marijus Grigonis sa 16 poena, dok su Јonas Valančijunas, Ignas Brazdeikis i Arnas Butkevičijus dodali po 13. U poraženom timu najbolji je bio Džanan Musa sa 22 poena, dok je Јusuf Nurkić ubacio 15.

Litvanija je u prvom kolu poražena od Slovenije 92:85, a potom i od Francuske 77:73. Njemačka je u trećem kolu poslije dva produžetka bila bolja od Litvanije 109:107. Litvanci su do prvog trijumfa na EP stigli u četvrtom kolu protiv Mađarske 87:64.

BiH je u prvom kolu nadigrala Mađarsku 95:85, a potom je izgubila od Njemačke 92:82. BiH je u trećem kolu savladala Sloveniju 97:93, ali je zatim poražena od Francuske 81:68.

Kasnije danas biće odigrana preostala dva meča u grupi B, a sastaće se Francuska – Slovenija i Mađarska – Njemačka.

Plasman na tabeli grupe B poslije nepotpunog petog kola: Njemačka 3-1, Slovenija 3-1, Francuska 3-1, Litvanija 2-3, BiH 2-3, Mađarska 0-4.