Alkaraz u Finalu Olimpijskih igara

Imao je velikih problema u meču.

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale Olimpijskih igara.

Drugi nosilac u Parizu je u četvrfinalu bio bolji od Tomija Pola rezultatom 6:3, 7:6(7) poslije tačno dva sata igre.

Više nego što se možda očekivali se namučio Španac, kojem se nije svidjelo što je njegov meč na “Filip Šatrijeu” u singlu stavljen drugi na program nakon što je juče uveče eliminisan u dublu sa Rafaelom Nadalom.

Vjerovatno je i to imalo uticaj na tok ovog meča, u kom je Alkaraz s vremena na vrijeme izgledao kao da nema snage.

Netipično puno je grokešio Alkaraz, naročito iz forhenda. Ukupno 49 grešaka, od čega su 23 bile neiznuđene.

Tokom prvog seta gotovo svaki njegov servis gem je bio kritičan, ali je nekako uspjevao da ih dobije, pa i da napravi jedan jedini brejk koji je bio dovoljan na kraju.

U nastavku je bila druga priča. Pol je počeo da koristi svoje šanse i zaprijetio da Karlosa ostavi na “nuli” do kraja. Da je iskoristio brejk šanse pri rezultatu 3:0, možda bismo govorili i o novoj senzaciji na Igrama poslije ispadanja Ige Švjontek koji je prethodio ovom meču.

Pol je servirao za odlazak u treći set pri rezultatu 5:3 u drugom setu, kada je Alkaraz sjajnim pasing vinerom iz forhenda gotovo sa tribina preokrenuo taj deo igre.

Drugi set je otišao u taj-brejk gde je Tomi Pol imao set loptu, ali je nevjerovatni Alkaraz vjerovatno iskoristio poslednje atome snage i stigao jednu loptu na mreži ujedno i poentiravši.

Potom je iskoristio drugu meč loptu i prošao dalje.

Alkaraz će se za finale boriti protiv boljeg iz duela između Kaspera Ruda i Feliksa Ožea-Alijasima, prenose Nezavisne.