Đoković prošao dalje, Đere predao meč

Bila je to žestoka bitka od samog početka.

Velika noćna bitka Novaka Đokovića protiv starog prijatelja Lasla Đerea, završila se predajom tenisera iz Sente poslije dva sata i 12 minuta igre, pri rezultatu 6:4, 6:4, 2:0.

Tako je Novak dobio i njihov treći okršaj, a skor protiv tenisera iz Srbije na grend slemovima popravio na 7:0.

Nije niko želio da se ovo dogodi jer smo prije svega gledali odičan meč i pored jako teških uslova za igru.

Đere je pokazao svu snagu, posebno iz forhenda, Novak se mučio sa servisom i duplim greška, očigledno i digestivnim problemima, ali je na kraju izašao kao slavljenik.

Bila je to žestoka bitka od samog početka, nalik onoj prošlogodišnjoj.

Đere je bio ozbiljno naoštren za igru, a i jedan i drugi su od početka tražili ritam i imali svoje prilike.

Novak nije iskoristio dvije u drugom, Đere svoje dvije u narednom gemu, da bi Novak opet prokockao dvije brejk šanse u četvrtom.

Uspio je Đoković da se izvuče u sedmom gemu, kada je Đere opet imao šansu za brejk, da bi konačno u finišu Novak odigrao najbolji gem u setu.

Na 5:4, samo što je dobio i opio neke tablete od Miljana Amanovića, proigrao je i došao do brejka s nulom za 6:4 poslije 61 minuta igre.

Zatražio je Novak u pauzi da mu fizio izmasira trbušni mišić, ali nije tražio medicinski tajm-aut.

Čim su se vratili na teren, uslijedio je novi maratonski gem u kojem je Đere imao čak četiri brejk lopte, ali je Đoković i to izdržao i poveo 1:0.

Imao je i on odmah priliku za brejk, ali je Đere pokazao jake nerve i izjednačio na 1:1.

Ipak, uporni Đere je nastavio da “buši” Novakovu igru odličnim udarcima i u trećem gemu je konačno uspio da dođe do brejka sa 2:1.

U tim momentima, Novak je zaista slabo servirao, bio na negdje oko 42 odsto ubačenog prvog servisa i jasno je bilo zašto se tako muči.

Đere je na 4:2 imao dvije nove prilike za brejk, ali je Novak i to izdržao i smanjio na 4:3. I ne samo to, uspio je u narednom gemu da iskoristi treću brejk loptu za 4:4.

Potom je Novak dobio naredni gem, a Đere je zatražio pomoć ljekara i uslijedio je medicinski tajm aut.

Dobio je Novak i taj naredni gem za 6:4 i vođstvo od 2:0 u setovima.

I kada je dobio naredna dva gema u trećem setu, Laslo je vidio da više ne može, pružio je ruku protivniku i predao meč.

Novaka u trećem kolu sada očekuje Aleksej Popirin koji je bio bolji od Španca Pedra Martinesa, 6:2, 6:4, 6:0, prenosi “b92”.