POBIJEDILA LIHTENŠTAJN Kvalifikacije BiH za Evropsko prvenstvo

Naredna utakmica u ponedjeljak, 11. septembra.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobijedila Lihtenštajn rezultatom 2:1 na stadionu Bilino polje, u sklopu 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Reprezentacija BiH je povela već u 3. minuti. Loše izbačena lopta defanzivaca Lihtenštajna dolazi do Nemanje Bilbije koji asistira za Edina Džeku, a kapitenu ostaje samo da zatrese mrežu, što on i čini, prenosi Banjaluka.net

Petnaest minuta kasnije ponovo ista kombinacija, Bilbija-Džeko, ali ovog puta je defanzivac gostiju Simon Ličinger (Luchinger) loše reagovao i spetljanom reakcijom loptu poslao u svoju mrežu.

Igrala se 21. minuta kada je viđen najljepši gol na utakmici, na štetu naših reprezentativaca završio je u našoj mreži.

Poslije jedne izbijene lopte nakon kornera, Sandro Volfinger (Wolfinger) ju je zahvatio volejom, ne dopustivši joj prije toga da padne na zemlju, te pravom raketom zakucao u mrežu sa nekih 20 metara.

U drugom poluvremenu naši reprezentativci su izgledali poprilično iznervirano i to ih je kočilo da naprave ozbilnje prilike.

Noa Bek (Beck) je prvi ozbiljno zaprijetio u drugih 45 minuta, nakon što je šutirao sa 25 metara, ali je lopta išla po sredini gola i uspio je to Šehić zaustaviti.

Najbolju priliku, među tim polupokušajima, imao je Edin Džeko pred sami kraj poslije kornera, ali su to izblokirali defanzivci Lihtenštajna.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobjedom protiv Lihtenštajna došla na diobu od šest bodova poslije pet odigranih kola.

Narednu utakmicu igraju protiv Islanda u ponedjeljak, 11. septembra, prenosi Avaz.